Kuvars Tezgah Nedir?

Kimyasallara, aşınmalara ve yıpranmalara karşı yapısını oluşturan 7 mohs sertlikteki kuvars minerali sayesinde gösterdiği mükemmel dayanım ile diğer tezgah malzemelerinden ayrılan kuvars yüzey tezgahlar, teknik ve fiziksel özellikleri sayesinde olağan üstü performans ortaya koyar.

Kuvars tezgahlar , asit ve bazların  yıpratıcı etkilerine karşı yüksek mukavemete sahiptir. Deterjanların yıpratıcı etkileri kuvars yüzey tezgahlarda sorun olmaktan çıkar.

Su emmeyen, gözeneksiz yapısı ile çay, kahve , şarap, limon,  sirke ,zeytinyağı gibi ürünlerden diğer tezgah malzemelerinin kalıcı olarak etkilenmesine neden olacak maddelerden etkilenmez.
 
Kuvars yüzeyli tezgahlar , yüksek darbe direnci sayesinde diğer tezgah malzeme yüzeylerden daha dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde , tencere ,tava gibi sert nesneleri  kullanırken mutfağınızda sorun yaşamazsınız. Bu dayanıklılık kuvarsın doğal sertliği, polyester reçinenin elastikliği ve üretim sırasında kullanılan titreşimli sıkıştırma sayesinde elde edilir.
 
Kuvars yüzey tezgahlar, gözeneksiz ve kompakt yapısı sayesinde üzerinde bakteri veya mikroorganizma üremesine izin vermez . hijyen yapısı LGA tarafından belgelendirilen yüzeylerin üzerinde gönül rahatlığı ile her türlü yiyeceklerin hazırlanabileceği NSF tarafından da onaylanmıştır.
 
Kullanıldığı alanlar ;
Mutfak Tezgahları
Banyo Tezgahları
Yer Döşemeleri
Mutfak Duvar Panelleri
Merdiven Uygulamaları
Masa Ada Uygulamaları
Resepsiyon Ve Hizmet  Bankoları
Asansör Zeminleri